16.7 C
Skopje
27.5.2019 - 10:11

Ознака: полицајка

ОЈО поднесе обвинение против скопјанец за напад врз полицајка

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје поднесе обвинителен предлог против едно лице кое се товари за кривично дело „напад врз...

Полицајка избегна смрт на фудбалски натпревар

Дербито на првенството на Бугарија меѓу ЦСКА и Левски стана една од главните теми во фудбалска Европа, но не поради квалитетниот фудбал, туку поради...