Ознака: полицајка

Напаѓач со нож уби полицајка во Франција

Напаѓач во Франција со нож до смрт избоде полицајка во полициска станица во близина на Париз по што беше застрелан од други полицајци, пишува...

Малолетник со мотоцикл удрил во полицајка

Седумнаесетгодишно момче од Виница со мотоцикл удрило во полицајка, која му дала знак да запре. Според информациите на МВР, поднесена е кривична пријава против 17-годишник...

Полицајка во Косово ги убила родителите и браќата, па се самоубила

Полициска службеничка во Гњилане убила четворица членови од нејзиното семејство, па извршила самоубиство, пренесуваат косовските медиуми. Се претпоставува дека полицајката В.Б. ги убила двајцата родители...

Со „мерцедес“ удрил во полицајка и побегнал

Скопјанец на возраст од 54-години е уапсен на 15 декември кога истиот ден со автомобил „мерцедес“ удрил во полициска службеничка на булеварот Партизнаски одреди. Како...

Филмско апсење во центарот на Скопје: Полицајка пливала во Вардар за...

Полициска службеничка привела четириесет и четиригодишно лице, со иницијали Б.Ш. од Скопје поради тешка кражба. Како што јави МВР, вчера напладне во близина на Соборниот...

ОЈО поднесе обвинение против скопјанец за напад врз полицајка

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје поднесе обвинителен предлог против едно лице кое се товари за кривично дело „напад врз...

Полицајка избегна смрт на фудбалски натпревар

Дербито на првенството на Бугарија меѓу ЦСКА и Левски стана една од главните теми во фудбалска Европа, но не поради квалитетниот фудбал, туку поради...