Ознака: полицаец

Гостиварец нападнал полицаец кога му кажал дека возилото го паркирал на...

Гостиварец физички нападнал полицаец кој му укажал дека возилото го паркирал на пешачки премин. СВР Тетово соопшти дека полицаецот бил нападнат вчера на крстосницата на...

Во водите на Лепенец пронајдено телото и на вториот косовски полицаец

Во водите на Лепенец, по деветневна потрага, попладнево, е пронајдено телото и на вториот косовски полицаец, Арменд Трена. Како што потврдија од Специјалната единица за...

Србин во САД чепкал по телефонот додека возел, сега му се...

Србин од Нов Белград бил уапсен минатиот петок во американската сојузна држава Колорадо, кога на полицаецот што го запрел поради гледање во телефонот додека...

Драчевец нападнал полицаец кој сакал да го легитимира

Скопјанец нападнал полицаец откако тој се обидел да го легитимира во скопската населба Драчево, соопшти полицијата. Според истиот извор, вчера околу 02.30 часот во Скопје,...

Притвор за полицаец од Кочани за шверц на дрога

Полициски службеник од Кочани при спроведени посебни истражни мерки е фатен во недозволена продажба на дрога - марихуана по што од страна на јавен...

Нападнат полицаец во Ѓорче Петров

Скопјанецот С.Р.(27) во скопската населба Ѓорче Петров синоќа нападнал полицаец кој сакал да го летимира.   Како што соопшти МВР, синоќа во 22:55 часот на улицата „Новопроектирана“ во...

Тепачка со секири во Таор, нападнат полицаец

Во скопското село Таор вчера дошло до нарушување на јавниот ред и мир меѓу С. Д, (23), Г.Д. (32) и  Д.Д. (63) од една и...

Четворица приведени по физички напад врз полициски службеник пред МНР

Четири лица биле приведени час и половина по полноќ откако од страна на непознато лице пред Министерството за надворешни работи физички бил нападнат полициски...