Ознака: полицаец

Полицаец на мотор се судри со автомобил кај Лагадин, пренесен е...

Полициски службеник вчера со тешки повреди бил донесен во болницата „Св.Еразмо“. Тој управувајќи мотор – сопственост на МВР, учествувал во сообраќајна несреќа во Лагадин, Охрид. Полицаецот се...

Тетовец со возило удрил полицаец

Против 34-годишен тетовец поднесена е кривична пријава за напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста. - Пријавениот, на 02.04.2020 околу 22.50 часот, со...

САД не можат повеќе да бидат светски полицаец

Америка не може и понатаму да дејствува како доминантна воена сила во целиот свет, а Европа мора да го преземе својот дел од одбранбениот...

Кумановец двапати се обидел да краде за време на полицискиот час...

Против 35-годишник од Куманово поднесена е кривична пријава за лажно претставување и непостапување според здравствени прописи за време на епидемија. Кривичните се однесуваат на периодот во...

Кумановец со мотор удрил во полицаец и го повредил

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Н.С.(28) од Куманово за „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“. На 26.06.2020, додека пријавениот управувал мопед...

Дисциплинска за полицаецот што удри граѓанин за време на редовна контрола

МВР поведе постапка за утврдување дисциплинска одговорност за полицискиот службеник, кој беше снимен како удира граѓанин, при вршење редовна служба. Одделот за внатрешна контрола, криминалистички...

Полицаец пропуштил патничка на Табановце без да ѝ побара тест од...

Против 28-годишен полициски службеник од Куманово поднесена е кривична пријава поради злоупотреба на службената положба и овластувањето. Вработениот како полицаец во Полициската станица за граничен...

Полицаец по грешка се застрелал од службениот пиштол

Полициски службеник синоќа во својот дом на улицата Франц Прешерн во Скопје испукал еден куршум од неговиот службен пиштол додека го проверувал и се...

Полицаец при проверка на пиштолот испукал еден куршум во канцеларија

Полицаец од Тетово при проверка на службениот пиштол испукал еден куршум во канцеларијата. Во инцидентот нема повредени. Според информациите на МВР, вчера околу 10.30 часот...

Објавено кога ќе се одржи погребот на Џорџ Флојд, полицаецот префрлен...

Погребот на Џорџ Флојд, по чија насилна смрт започна бран на протести во САД, ќе се случи во четврток. Информациите ја објави гувернерот на Минесота,...