Ознака: полицаец

Тешко повреден полицаец на патот Радовиш – Штип

Во попладневните на 6 ноември било пријавено дека на магистралниот пат Радовиш-Штип, автомобил „пежо“, со скопска регистрација, управуван од 50-годишниот Н.Л.С. удрил во полициски...

Полицаец во Филаделфија прегазен од камион

Најмалку еден полицаец беше прегазен од камион во Филаделфија кога демонстрантите ги преплавија улиците во понеделникот вечерта како одговор на фаталното пукање на полицијата...

Пленковиќ: Нападот врз полицаецот во Загреб има елементи на терористички акт

Хрватскиот премиер на владина седница изјави дека пукањето на плоштадот Свети Марко во Загреб, во кое полицаец беше сериозно ранет во понеделникот, има и елементи на...

Напаѓачот од Загреб е 22-годишен Хрват, по нападот објавил порака на...

На Марковиот плоштад во Загреб, каде утрово со истрели од калашников беше тешко ранет полицаец, а напаѓачот потоа на друго место се самоуби, се...

Застрелан полицаец во центарот на Загреб, напаѓот се самоубил

Во центарот на Загреб утрово одекнале истрели. Во близина на зградата на Владата бил убиен полицаец, а напаѓачот подоцна бил пронајден мртов. Поради инцидентот,...

Приведени двајца жители на Арачиново, со возило се обиделе да удрат...

Двајца жители на Арачиново биле уапсени затоа што се обиделе да прегазат полицаец со возило. Според информациите на МВР, завчера, околу 22.30 часот, во селото...

Полицајци повредени во сообраќајки во Скопје и Струга

Во сообраќајни несреќи што се случиле вчера во Скопје и во Струга, меѓу повредените се и полицајци. Полицаец од Скопје е повреден во сообраќајна несреќа...

Полицаец нападнал, па лажел дека го нападнале

Гостиварската полиција поднесе кривична пријава против 41-годишниот Р.Р., полицаец од нејзините редови, поради сомнение за сторени кривични дела „насилство“ и „лажно пријавување на кривично...

Битолчанец уапсен откако нападнал полицаец

Струшката полиција поднесе кривична пријава против 21-годишен битолачанец, поради сомнение за сторени кривични дела „спречување на службено лице во вршење на службено дејствие“ и...

Битолчанец со шрафцигер нападнал полицаец

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Ресен поднесе кривична пријава против Т. Н. (52) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...