Ознака: полицаец

Битолчани нападнале полициски службеник

Според информации од МВР, вчера околу 16.45 часот на ул. „Јане Сандански“ во Битола, полициски службеници ги лишиле од слобода М.С.(39), А.С.(37) и Е.Р.(36),...

Почина еден од полицајците повреден во нападот пред Конгресот на САД

Почина еден од двајцата полицајци повредени во нападот во близина на зградата на американскиот Конгрес во Вашингтон. Американските медиуми јавуваат дека во болница починал...

Лондонски полицаец обвинет за киднапирање и убиство на девојка

Лондонскиот полицаец Вејн Казeнс (48) е обвинет за киднапирање на Сара Еверард (33) од улица во Лондон додека таа се движела кон дома, а...

Полицаец вршел кражби низ Берлин

Германската полиција во Берлин уапсила 30-годишен колега од Бамберг, кој е осомничен за неколку кражби, пренесува Б92. Уапсениот полицаец веќе подолго време бил на боледување,...

Тинејџер нападнал полицаец во Кисела Вода оти му побарал лична карта

Тинејџер нападнал полицаец во скопската населба Кисела Вода кога му побарале лична карта за легитимација. Кога одбил да покаже легитимација, тој почнал да се однесува...

Наградени најдобриот пожарникар, полицаец и крводарител

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, ги додели наградите на најдобриот пожарникар, полициски службеник и крводарител во Скопје за 2020 година. - Скопје е град на...

Наградени најдобриот скопски пожарникар, полицаец и крводарител за годинава

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов ги додели наградите на најдобриот пожарникар, полициски службеник и крводарител во Скопје за 2020 година. Наградата за најдобар пожарникар...

Полицаец несакајќи си пукал во стапалото додека го чистел пиштолот

Синоќа, околу три часот по полноќ, 24-годишен полицаец од скопското село Инџиково се повредил додека го чистел службениот пиштол. Како што информираат од МВР, А.С.(24)...

Тешко повреден полицаец на патот Радовиш – Штип

Во попладневните на 6 ноември било пријавено дека на магистралниот пат Радовиш-Штип, автомобил „пежо“, со скопска регистрација, управуван од 50-годишниот Н.Л.С. удрил во полициски...

Полицаец во Филаделфија прегазен од камион

Најмалку еден полицаец беше прегазен од камион во Филаделфија кога демонстрантите ги преплавија улиците во понеделникот вечерта како одговор на фаталното пукање на полицијата...