Ознака: политичка прашина

Ледена земја

Во однос на владеењето на правото и правната држава, Македонија како да стои замрзната во времето. Уште некој да се сети, па да сними...

Тегнење уши, ама чии

Пораката за тегнење уши е израз на длабоко непочитување и понижување не само на личноста на премиерот на една суверена држава, на институцијата што...

Fairy Tail (https://animefreak.ws/m/O1o) Episode 175 at website https://animefreak.ws attack on titan animefreak

Assassination Classroom (Dub) Episode 22 at website https://animeplanet.cc arifureta shokugyou de sekai saikyou anime planet