10.2 C
Skopje
29.11.2021 - 16:46

Ознака: политичари

Калиштани

Она што е вообичено за децата, не е невообичаено за политичарите - и едните и другите повтат да си играат со кал, до бербат....

Дел од македонските политичари на воскресна литургија во Соборниот храм

По повод Воскресение Христово - Велигден денеска во Соборниот храм „Св. Климент Охридски“ се одржа воскресна литургија со која богослужеше Архиепископот охридски и македонски г.г...