9 C
Skopje
20.11.2018 - 17:16

Ознака: полигон

Воениот полигон Криволак како адут за поголема безбедност

Полигонот Криволак може да е еден од нашите најдобри адути што можеме да им ги понудиме како база на сојузниците при еден евентуален таков...

Северна Кореја го уништи полигонот за нуклеарни тестови

Северна Кореја денеска, во присуство на странски новинари, го уништила полигонот за изведување нуклеарни проби. Полигонот Пунгџери се состои од мрежа од тунели ископни длабоко...

Северна Кореја кон крајот на мај ќе го уништи полигонот за...

Северна Кореја кон крајот на овој месец ќе го затвори и уништи полигонот за нуклеарно тестирање. Зависно од временските услови, уништувањето на полигонот ќе се...