19.8 C
Skopje
22.6.2021 - 2:47

Ознака: полен

Германска студија: Поленот го зголемува ризикот од зараза со коронавирус

Зголемената активност на поленот го зголемува ризикот од зараза со коронавирус, покажа истражувањето на Техничкиот универзитет во Минхен и Центарот „Хелмхолц“ во Минхен. Ако има...