9.5 C
Skopje
25.10.2020 - 23:13

Ознака: поларна светлина

Поларната ноќ во Мурманск

  Од 2 декември, па сѐ до 11 јануари, трае двомесечната поларна ноќ во Мурманск, најголемиот град на Арктикот во североисточна Русија. Во текот на двата...