-5.2 C
Skopje
24.1.2022 - 6:24

Ознака: покрив

Производство на зелена енергија од центарот на Скопје

АД ЕСМ и АД ГТЦ ќе градат систем за производство на електрична енергија од сонце на покривот на Градскиот трговски центар. Фотоволтаиците ќе бидат...

Поплавен Драмски театар, протекол покривот, претставите се откажуваат

Од Драмски театар во Скопје соопштуваат дека вечерашната претстава „Мојот маж“ се откажува. - Поради протекувањето на кровот над сцената и проток на вода во...

Покрив по сите најсовремени стандарди на градинката „Билјана“

ОХРИД Во тек се активности за изградба на нов покрив на детската градинка „Билјана“, информираат во Општина Охрид. Новиот рамен покрив ќе биде изведен по...

Се сруши покрив на училиште во Флорида, најмалку 12 повредени

Најмалку 12 лица, меѓу кои седум деца, се повредени кога делумно се сруши покривот на училиште во паркот Оукленд на Флорида, пренесуваат светските медиуми. Повеќе...

Изгоре покрив на куќа во Тетово

Вчера во 14.25 часот во СВР Тетово било пријавено дека настанал пожар во куќа на ул. 146 во Тетово, сопственост на Е.Р.(65) од тетовско...

Ветер оштети покрив на балон-салата во Кичево

Под налетот на силниот ветер, кој се голема брзина дуваше поладнево во Кичево, беше оштетен дел од покривот на балон-салата, што се наоѓа во...

Дел од таванот на ресторан се сруши на аеродром во Атланта

Дел од таванот на ресторанот се сруши денеска на меѓународниот аеродром „Хартсфилд-Џексон“ во Атланта поради што едно лице побара лекарска помош, соопштија официјални лица...

Од тротинет до покрив над глава

Во општината Бутел велат дека засега немаат предвидено субвенционирање фасади, покриви и лифтови, а од Чаир накратко образложуваат дека ваквиот вид субвенции му ги...

Шилегов: Ќе бараме притвор за сторителот што го демолираше зелениот покрив...

По објавените снимки од страна на градоначалникот Петре Шилегов на неговиот Фејсбук профил од демолирањето на зелениот покрив на ГТЦ, Шилегов даде изјава за...

Никој не ги изброил опасните азбестни покриви

Општините, за жал, немаат точна информација колку вкупно индивидуални или колективни објекти на нивните територии имаат азбестни покриви. Општината Ѓорче Петров, изработувајќи студија за...