19.4 C
Skopje
14.5.2021 - 0:08

Ознака: ПОИ

Јовановски: ПОИ треба да се одложат

Недостига пукање во цел, пукање на малокалибарски стрелишта, а најмногу недостигаат контролни натпревари, токму заради тестирање на формата, детектирање одредени проблеми во тренажниот процес,...

Претставени медалите за Параолимписките игри 2020

Токио го претстави дизајнот на медалите за Параолимписки игри (ПОИ) за 2020-та (од 25 август до 6 септември). Главниот град на Јапонија, Токио, ќе...

Следуваат возбудливи 365 предолимписки денови

Од утре почнува за Македонија спортски значајната година, предолимписка. Во неа, како што кажува и самиот предзнак, година пред Летните олимписки и Параолимписки игри...