Ознака: Познати

Во изолација и познати спортисти, тренери и тимови

Пандемијата на коронавирусот го запре спортот. Речиси сите спортски првенства и натпреварувања се прекинати или одложени поради појавата на коронавирусот, а секојдневно се зголемува...

„Мераклии“ снимија кавери на познати македонски фолк-рефрени

„Љубовта нема граници“ е насловот на новата песна што неодамна ја сними оркестарот „Мераклии“, составен од четворица Македонци што живеат и работат во Швајцарија....

Познати добитниците на „Антево слово“ во Сицилија

Mеѓународниот конкурс за поезија ,,Антево слово“, распишан третпат од меѓународната поетска манифестација „Анџело ла Векија“, во соработка со здружението „Контекст - Струмица“, ги прогласи...

Познатите личности донираат за опожарената Австралија

Пинк, Никол Кидман, Селена Гомез, Мајли Сајрус, Елтон Џон, Новак Ѓоковиќ се само некои од славните личности што деновиве донираа високи суми пари за...

Некогашните талентирани ученици станаа познати писатели, новинари, научници…

Публикувањето на творбите на младите литерати соработници, со неделниот весник „Народна задруга“, во книга, покажа дека се исплател влогот во младите автори Во средината на...

Познати изведувачите на „Макфест“

На годинашниот „Макфест“, кој ќе се одржи во Штип, на 10, 11 и 12 октомври, ќе настапат: Биба Додева, Росана Сариќ-Тодоровска, Елена Петреска, Александар...

Познати актери во новата зомби-комедија на Џим Џармуш

Славниот режисер Џим Џармуш во моментот работи на филмот „Тато нема да умре“, комичен зомби-хорор. Она што го прави единствен овој филм е спектакуларната...