-0.2 C
Skopje
26.1.2022 - 22:06

Ознака: позитивна

Теута Арифи позитивна на ковид-19 по две примени вакцини

Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи преку социјалните мрежи објави дека е позитивна на ковид-19. Таа, како што пишува, имала малку зголемена температура и болки во...

Пратеничка позитивна на ковид-19 влезе во Собранието

Пристигнувам во Собранието, со целосна заштитна ковид-19 опрема, за да учествувам на денешната седница на која ќе ги усвоиме законите кои обезбедуваат финансиска помош...

Захариева заразена со ковид-19

Бугарската вицепремиерка и министерка за надворешни работи Екатерина Захариева објави дека добила позитивен резутат на ПЦР-тест за ковид-19. - Таа е во добра општа состојба...

Битолската градоначалничка позитивна на ковид-19

Битолската градоначалничка Наташа Петровска на социјалните мрежи ја сподели веста дека е позитивна на ковид-19. - Почитувани, по резултатите од денешниот направен тест се утврди...

Славијанка Петровска позитивна на коронавирус, качила температура додека била на седница...

Актуелната пратеничка во Собранието од СДСМ и поранешна дополнителна заменичка на министерот за внатрешни работи во техничката влада, Славијанка Петровска објави дека е позитивна...

Портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска, позитивна на ковид-19

Портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска, објави дека е позитивна на ковид-19. Таа вели дека нема симптоми и дека се чувствува добро. - Би сакалa да...

Првата дама на Бразил позитивна на коронавирус

Првата дама на Бразил, Мишел Болсонаро е позитивна на коронавирусот, се наведува во официјалното соопштение од претседателскиот кабинет. Во соопштението се наведува дека, освен сопругата...

Домување – Фенгшуи-предмети за позитивна енергија во домот

Еден од најважните аспекти на кинеската филозофија е привлекување на енергијата ки. Тоа придонесува за успех и просперитет во сите области на животот, затоа...