Ознака: позитивна одлука

Заев-Мас: Ќе се направи сѐ за да се донесе позитивна одлука...

Претседателот на Владата Зоран Заев и министерот за надворешни работи на Германија, Хајко Мас изразија жалење за одлуката на Европскиот совет предизвикана од францускиот...

Луик: Македонија требаше да добие позитивна одлука од ЕУ

Во пресрет на првата сесија на заедничкиот состанок на Северноатлантскиот совет, посветена на операциите и мисиите на Алијансата, министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, вчера...

Станишев: Силна поддршка за позитивна одлука на Советот на ЕУ во...

Премиерот Зоран Заев се сретна со европратеникот Сергеј Станишев, претседател на Партијата на европски социјалисти и поранешен бугарски премиер, а на средбата е пренесена...

Димитров: Редно е ЕУ да донесе позитивна одлука за земјава

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, на вториот ден од Бледскиот Стратешки Форум учествуваше на панел дискусија на која порача дека Брисел своите заложби...