2.8 C
Skopje
26.10.2021 - 3:25

Ознака: позитивен

Тони Михајловски позитивен на коронавирус

Актерот и кандидат за градоначалник на Куманово од ВМРО-ДПМНЕ, Тони Михајловски, објави дека е позитивен на коронавирусот. Тој вели дека денеска добил позитивен резултат...

Британскиот министер за здравство позитивен на ковид-19 по две примени вакцини

Новиот британски министер за здравство, Саџид Џавид, денеска соопшти дека е позитивен на ковид-19, но има благи симптоми бидејќи примил две дози на вакцина...

Сасоли: Проширувањето на ЕУ е позитивен проект

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, повика на земјите од Западен Балкан да им се дозволи пристап во Европската Унија, нарекувајќи го проширувањето „позитивен...

Зијадин Села позитивен на коронавирус

Пратеникот од Алијанса за Албанците, Зијадин Села, објави дека е позитивен на коронавирусот. Тој вели дека состојбата му е добра и дека неколку дена...

Вицепремиерот Никола Димитров позитивен на коронавирус

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров е позитивен на коронавирус. Тој ова го објави на неговиот фејсбук профил. - Се подготвував за посета на Луксембург,...

Прилепскиот градоначалник позитивен на ковид-19

Денеска во Прилеп регистрирани се 79 ново заразени лица од ковид-19, меѓу кои и градоначалникот Илија Јованоски, кој на својот фејбук-профил напиша дека синоќа...

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски, позитивен на ковид-19

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски е позитивен на вирусот ковид-19, информира Министерството за здравство. - Тој останува дома во изолација, се чувствува...

Вицепремиерот Битиќи позитивен на коронавирусот

Вицепремиерот за европски прашања, Фатмир Битиќи, на неговиот фејсбук профил денеска објави дека е позитивен на коронавивусот.  Битиќи не присуствуваше на прес-конференцијата по повод 100...

Пратеникот Тимчо Муцунски позитивен на коронавирус

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски попладнево на својот профил на Фејсбук објави дека е позитивен на коронавирус. - Пред малку добив резултат дека сум позитивен...

Секој трет тестиран во Црна Гора позитивен на коронавирус

Во последните 24 часа во Црна Гора се регистрирани девет починати пациенти и 619 нови случаи на коронавирус. Тестирани се 1.777 лица. Вкупниот број на...