-1.6 C
Skopje
16.11.2018 - 4:53

Ознака: пожар

Пронајдено јагленисано тело, МВР со повеќе детали

Маж изгоре синоќа во својот дом. Околу 07,00 часот било пријавено дека во с.Узем-Крива Паланка, од засега непознати причини избувнал пожар во куќа сопственост...

Со изгореници од втор степен се здобил маж при пожар во...

Вчера околу 19 часот било пријавено дека во Кочани на улицата „14 Бригада“ избувнал пожар во помошна просторија (шупа) од куќа сопственост на Ж.Н....

На повеќе локации во Кичевско беснеат шумски пожари

На повеќе локации во Кичевско денеска се регистрирани шумски пожари. Зафатени се регионите на селата Белица и Црско. Сушата, сувата трева и лисјата кои...

Пожар близу зградата на Турскиот театар во изградба

Помал пожар попладнево избувнал на ул. „Стале Попов бб“. По дојава во 15:15 часот, за неговото гаснење интервенирале три противпожарни возила и осум пожарникари.  Како...

Голем пожар во атарот на селата Смојмирово и Чифлик

Гори нискостеблеста борова шума во близина на месноста „Паркачо" меѓу селата Смојмирово и Чифлик. Командирот на Територијалната противпожарна единица Берово, Зоран Ајтовски, изјави дека повеќечлена...

Осомничени 20 грчки функционери за пожарот кај Атина

Тимот на обвинителството, кој го испитува пожарот во Атина на 23 јули, во кој загинаа 99 лица, повика 20 грчки функционери како осомничени идната...

Пожарот во Лисиче е изгаснат

Пожарот што попладнево избувна во близина на каналот во Лисиче на ул. „Гаврил Константиновиќ“ е изгаснат, по интервенцијата на четири возила со 11 пожарникари.  -...

Пожар во Лисиче, опожарени хаварисани возила

Пожар избувна во близина на каналот во Лисиче, а според првичните информации, опожарени се половни хаварисани возила.  Од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје потврдија...

Пожар избувна во патнички воз во Германија

Пожар избувна претпладнево во патнички воз, што сообраќал на реалција од Франкфурт кон Келн. Германските власти соопштија дека при пожарот нема повредени и дека сите...

Пожар во магацин за муниција во Украина, хоспитализирани 60 луѓе

Најмалку 60 лица побарале медицинска помош откако вдишале чад од пожарот во магацинот за муниција во Черниговската област во Украина. Администрацијата на областа информира дека...