12.5 C
Skopje
20.3.2019 - 19:15

Ознака: пожар

Пожар во кавадаречко

Пожар избувна денеска во месноста Белград, кавадаречко. Пожарот попладнево е ставен под контрола, но се следи состојбата со цел да не се појави нови...

Изгоре куќа во Ресен

Ресенчанецот В.Т. ноќеска во пожар ја изгубил својата куќа. Полицијата соопшти дека на 31 мај во 2:00 часот на ул. „Кузман Јосифовски“ во Ресен, од засега...

Пожар во германскиот тематски парк „Европа“

Голем пожар избувна синоќа во познатиот темаксти парк „Европа“ во германскиот град Руст. Во пожарот изгореле неколку тематски содржини и едно складиште, но нема жртви...

Се запали пилана во Пехчево

Пожар избувнал синоќа во Пехчево во дворно место на пилани и помошни објекти сопственост на А.Б. Министерството за внатрешни работи соопшти дека во 20,10 часот...

Лице обвинето за убиство подметна пожар

Подметнат бил пожар во куќа во неготинско Пепелиште, нема повредени, оваа информација за МИА ја потврдија од Министерството за внатрешни работи.  - Пожарникар го пријавил...

Илјадници евакуирани од рускиот град Пугачово поради пожар и експлозии во...

Илјадници луѓе се евакуирани денеска од малиот град Пугачово и околината во централната руска Република Удмуртија, поради пожар и експлозии во складиште за муниција,...

Гнездо на штркови со пет мали штркчиња изгоре во пожар

Гнездо на штркови во кое имаше пет мали штркчиња изгоре денеска во кавадаречкото село Сопот. Интервенирала и Територијалната противпожарна единица од Кавадарци. Командирот Илчо...

Макстил: Причините за пожарот непознати, Челичарница не работи од 29 април

Од компанијата „Макстил“ каде синоќа беше запалено отпадно железо денеска информираа дека причините за пожарот се уште не се познати бидејќи погонот Челичарница не...

Пожар во новата зграда на Народна банка

Пожар избувнал во новиот објект на Народна банка кој се гради на улицата „Филип Втори“. Пожарот настанал синоќа околу 19.40 часот поради што интервенирала...

Девет цистерни го гаснеле пожарот во „Макстил“

Отпадно железо пред рециклирање синоќа во 23:20 часот се запалило во фабриката „Макстил“ во Скопје при што интервенирала Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје...