16 C
Skopje
21.9.2018 - 23:53

Ознака: пожар

Пожар во интернет кафе во Љубош, изгореле компјутери и монитори

Десет компјутери, монитори и инвентар изгореа во пожар што рано утрината избувна во куќа во скопското село Љубош. Пожарот, како што информира полицијата, избувнал во...

Гори основно училиште во Лондон (видео)

Во основно училиште во Лондон изби пожар, и засега нема информации за повредени, јави Би-Би-Си. Лондонската противпожарна служба соопшти дека 12 возила и 80 пожарникари...

Зградата на опожарениот Национален музеј на Бразил може да се урне

Фасадата на зградата на Националниот музеј на Бразил, каде што минатата ноќ избувна огромен пожар, може да се урне, јави телевизискиот канал „Глобу", повикувајќи...

Локализиран пожарот во „Сувенир“ од Самоков

Локализиран е пожарот што настана по експлозијата во наменската фабрика „Сувенир“ во Самоков и состојбата е стабилизирана, информира портпаролот на СВР Битола Сања Стаматова. Според...

Изгоре куќа во битолската населбата Баир

Во пожар целосно изгоре куќа во битолската населбата Баир. Повредени лица нема. Како што е наведено во полицискиот билтен, ноќеска во 03:30 часот телефонски во...

Крушевчани ќе изгореле во пожар обидувајќи се да го спасат тракторот

Пожар во плевна избувнал вчера околу 17 часот во крушевското село Нерово. Од МВР информираат дека плевната била во сопственост на С.Ј.(63), а во неа...

Делумно изгоре куќа во пожар во Маџари

Во пожар што избувна попладнево делумно изгоре куќа на улицата „1“, кај стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари. Територијалната противпожарна бригада на Град...

Се уште трае гаснењето на пожарот во гаражата на грчкиот брод

Веќе 24 часа, противпожарната служба на Грција се обидува комплетно да го изгаси пожарот во гаражата на бродот „Елефтериос Венизелос“. Како што јави дописничката на...

Се уште трае гаснењето на пожарот во бродот што се запали...

Под целосна контрола е ставен пожарот што ноќеска изби во гаражата на бродот „Елефтериос Венизелос“ додека пловеше кон грчкиот остров Крит, но гаснењето се...

Осум загинати во пожар во Чикаго, меѓу нив шест деца

Осум лица, од кои шест деца,  загинаа во пожар во Чикаго, соопштија денеска од пожарната служба.  Меѓу загинатите во пожарот, кој избувна изутринава, има и...