31 C
Skopje
23.9.2018 - 17:06

Ознака: пожар

Најмалку 18 загинати во пожар во кинески караоке бар

Најмалку 18 лица загинаа, а петмина се повредени во пожар подметнат во караоке бар во јужниот дел на Кина, соопшти локалната полиција додавајќи...

Изгоре автомобил, 3-годишно дете спасено во последен момент

Вчера вечер околу 18 часот во Тетово на улицата „Илинденска“ на паркинг избувнал пожар во патничко моторно возило „Ауди А-3“ со тетовски регистерски таблици...

Изгоре пицерија во „Чаирчанка“

Нема повредени во пожарот во кој ноќеска изгоре пицерија во трговскиот центар „Чаирчанка“ во Скопје. Министерството за внатрешни работи соопшти дека пожарот е пријавен околу...

Пожар близу Сиднеј, стотици пожарникари се борат со огнената стихија

Стотици пожарникари гаснат шумски пожар што изби на периферија на Сиднеј, каде температуриата е невообичаено висока за ова време од годината, соопштија властите. Полицијата отвори...

Пожарот во Министерството за правда ставен под контрола

Пожарот што избувна попладнево во канцеларии на Министерството за правда во центарот на Скопје е изгаснат. Повредени нема, причинета е материјална штета која дополнително...

Пожар во Министерството за правда

Пожар избувна попладнево во канцеларии на Министерството за правда во Скопје. Во противпожарната служба на Градот Скопје пожарот е пријавен во 16 часот и 45...

Запалена сува трева можна причина за големиот пожар кај Василево

Повеќе од четири часа пожарникари од Струмица, Радовиш и Ново Село го гаснеа пожарот на влезот во Индустриската зона во село Василево, во кој...

Локализиран пожарот кај Василево, избегната голема катастрофа

Салон за мебел целосно изгоре во пожарот кој избувна околу 14 часот на влезот во Индустриската зона кај Василево. Во пожарот, кој е локализиран,...

Пожар на влезот во индустриска зона во Василево

Пожар на влезот во индустриската зона на магистралниот пат Струмица- Радовиш, на клучката кај селото Василево избувна денеска. Според непотврдени информации, гори салон за мебел.  Во...

Еден загинат во пожар во Трамп кулата во Њујорк

Еден загинат и четворица повредени е билансот на пожарот во стан на 50-от кат на кулата Трамп во Њујорк. Според полицијата, жртвата е 67-годишен маж,...