20.9 C
Skopje
20.8.2019 - 2:12

Ознака: пожар

Пожар во Крњево, спасени верски објект, пчеларник и викендичка

Пожар избувна денеска во кавадаречкото село Крњево, од Територијалната противпожарна единица велат за МИА дека не дозволиле пламените јазици да зафатат верски објект, пчеларник...

Опожарен кајакарски клуб во Долна Матка

Во кајакарски клуб во Долна Матка синоќа избувнал пожар при што е причинета материјална штета од околу 180 илјади денари. Пожарот е пријавен во Територијалната...

Речиси сите пожари не се случајност

Очигледно чистиот воздух не е приоритет за поединци, но и организирани групи, кои смислено ги опожаруваат шумите и ливадите за да дојдат до евтино...

Полицијата најавува соработка со заедницата за заштита од пожари

Соочени со зачестени пожари во шумски појаси и ниви, на трска во крајбрежието и на други површини на отворен простор, СВР Охрид ќе презема...

Локализиран пожарот на Скопска Црна Гора

Министерството за врантрешни работи соопшти дека пожарот што вчера попладнето избувна на Скопска Црна Гора, кај местото викано Влаин гроб, во село Матејче, утринава...

Aнгажиранa авијaцијата на ДЗС за пожарот кај Скопска Црна Гора

Гаснењето на пожарот, што вчера избувна кај Скопска Црна Гора продолжува и денеска. Екипите на противпожарната бригада на Град Скопје се на терен цела...

Авиони на ДЗС го гаснеа пожарот на Скопска Црна Гора, исфрлени...

Пожарот што денеска избувна во реонот на Скопска Црна Гора и зафати ниска мешана шума, наложи дејствување на воздухоплови на Дирекцијата за заштита и...

Пожарот кај Скопска Црна Гора сѐ уште активен

Пожарот на Скопска Црна Гора што избувна денеска околу 13 часот сѐ уште е активен. Гори ниска мешана шума на околу 1.400 метри надморска...

(Обновено) Црн облак надвисна зад Скопска Црна Гора

Попладнево е забележан голем пожар кој доаѓа од правец на Скопска Црна Гора, густите облаци чад се гледаат и од централното градско подрачје. Поточно...

Пожар во Маркова Сушица

Пожар во моментов е активен во Маркова Сушица, на патот од Марков манастир кон Добри дол. Командирот на Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје, Владимир...