5.8 C
Skopje
25.10.2021 - 0:18

Ознака: пожар

Повеќемина загинати при експлозија во руска фабрика за хемикалии

Шеснаесет лица загинаа во експлозија и пожар во фабрика за барут и хемикалии во руската покраина Рјазањ, јави агенцијата ТАСС, повикувајќи се на доверлив...

Осумдесет и едногодишна жена изгоре во пожар во нејзината куќа

Осумдесет и едногодишна жена од Скопје е пронајдена почината во пожар, што избувнал во куќа на улицата „Македонско-косовска бригада“ во Скопје. Пожарот бил изгаснат, а...

Град Скопје ќе додели по 100.000 денари на семејствата на загинатите...

Советот на Град Скопје се состана уште еднаш за да гласа за доделување парична помош на семејствата на настраданите во трагичниот пожар во модуларната...

Пожар во зграда во Тајван, има загинати и повредени

Најмалку десет луѓе загинаа, а 44 се повредени во пожар што зафати 13-катна зграда во јужниот дел на Тајван. Зградата се запалила околу три часот...

Пациентка предизвикала пожар во ковид-одделението во бугарскиот град Русе

Пациентка предизвикала пожар во ковид-одделот во бугарскиот град Русе, откако со запалка барала предмет што паднал под нејзиниот кревет. Пожарот бил изгаснат со интервенција на...

Премиерот ќе се изјасни за оставките откако ќе го прочита извештајот

Премиерот Зоран Заев најави дека во текот на денот или најдоцна утре ќе даде свој коментар за објавениот извештај од вештачењето за пожарот во...

Прегреан кабел на дефибрилатор e причина за пожарот во тетовската болница

Според извештајот од извршеното вештачење Во Основното јавно обвинителство Тетово доставен е извештајот од извршено вештачење на траги од пожарот во модуларната ковид болница во...

Заев: МВР ќе го објави форензичкиот извештај за тетовската модуларна болница

Форензичкиот извештај на Министерството за внатрешни работи кој треба да ги даде одговорите како настанал пожарот во тетовската модуларна болница, ќе биде објавен јавно....

Заев: По извештајот за пожарот, ќе го кажам ставот за понудените...

Изминуваат три недели од пожарот во тетовската болница во која изгореа 14 пациенти. Обвинителството тврди дека се работи на случајот и се собрани сите...

Најмалку четворица загинати во пожар во болница во Романија

Најмалку четири лица загинаа во болницата за инфективни болести во Констанца, Романија, кога утрово избувна пожар во единицата за интензивна нега, пренесуваат светските агенции. Романската...