12.6 C
Skopje
25.2.2020 - 20:17

Ознака: пожар

Варел кафе на плин и го предизвикал пожарот во Ново Лисиче

Од запалениот стан во Ново Лисиче пожарникарите извлекле петмина, меѓу кои една неподвижна жена и маж, кој од стресот не можел да оди па...

Пожар во Ново Лисиче, пожарникарите извлекуваат неподвижна жена

Пожарникари од скопската противпожарна бригада извлекуваат луѓе од запален стан во зграда во Ниво Лисиче. Командантот на противпожарната бригада, Владимир Симоновски изјави дека додека...

Во пожар во сиропиталиште на Хаити загинаа 13 деца

Тринаесет деца загинаа во пожар во сиропиталиште близу главниот град на Хаити, Порт-о-Пренс, соопштија вработени за грижа на децата. Една од вработените рекла дека видела...

Во пожар изгоре 72-годишна прилепчанка

Утрово во пожар на куќа на улица Никшичка во Прилеп животот го загуби 72 годишната прилепчанка, Олга.С. Таа изгорела во сопствениот дом. Пожарникарите спасиле уште...

Осумдесетгодишен маж повреден при пожар во домот

Пожар избувнал на тераса од куќата во сопственост на П. Б. (80) вчера во селото Црешево, Скопско, при што бил опожарен дел од фасадата. Од...

Изгореа 35 бродови во Алабама

Најмалку осум лица загинаа денеска во пожар што „проголта“ најмалку 35 бродови закотвени покрај реката Тенеси. Шефот на противпожарната бригада, Џин Неклаус, рече дека настрадале...

Опожарени три возила во подземна гаража во Скопје

Во скопската полиција синоќа по полноќ било пријавено дека во подземна гаража на улицата „Босна и Херцеговина“ настанал пожар во неколку возила. По полицискиот увид...

Пожарот на сплав во Белград е локализиран

Локализиран е пожарот што го зафати сплавот „Цунами“ на крајбрежјето на Сава во Белград. Пожарникарите ја завршија интевенцијата во која учествуваа 31 припадник на...

Трагедијата предизвикана од пожар во дом за лица со попреченост ја...

Најмалку осум лица загинаа во пожар во Чешка, кој денеска избувнал во дом за лица со инвалидитет. Повредени се околу 30 луѓе, некои од нив...

Нов живот се раѓа во Австралија

Додека пожарите продолжуваат да ја мачат Австралија, се појавува нов живот во некои од претходно уништените области, нудејќи надеж и оптимизам. Нова вегетација е...