25.8 C
Skopje
24.7.2019 - 11:07

Ознака: пожарникар

Пожарникар нападнат во Струмица на место на кое бил пријавен пожар

З.Ш.(56) од Струмица, вработен како пожарникар во струмичката  Територијална противпожарна единица вчера пријавил дека бил нападнат од лицето Т.С кај местото  „Просенички пат“ на...

Пожарникар почина при гаснење на опожарен оџак

Пожарникар настрада при гаснење на опожарен оџак во Штип, соопшти МВР. Настанот се случил вчера околу 17,15 часот во Штип на улица „Браќа Даневи“ при...

Пожарникар починал при гасење пожар во близина на Транзитниот центар за...

Четириесет и седумгодишен пожарникар Г.Ј. од Скопје починал вчера откако му се слошило додека учествувал во гаснење на пожар во близина на Транзитниот центар...

Шумски пожар во Калифорнија, загина пожарникар

Пожарникар загина при справувањето со големиот шумски пожар во националниот парк Јосемити во американската сојузна држава Калифорнија. Пожарникарот се нашол отсечен од огнените јазици, додека...