16.8 C
Skopje
13.6.2021 - 19:10

Ознака: пожарникар

Наградени најдобриот пожарникар, полицаец и крводарител

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, ги додели наградите на најдобриот пожарникар, полициски службеник и крводарител во Скопје за 2020 година. - Скопје е град на...

Наградени најдобриот скопски пожарникар, полицаец и крводарител за годинава

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов ги додели наградите на најдобриот пожарникар, полициски службеник и крводарител во Скопје за 2020 година. Наградата за најдобар пожарникар...

Пожарникар во Австралија обвинет за подметнување шумски пожари

Доброволен австралиски пожарникар е обвинет дека намерно подметнал пожар за време на огнената ситихија која ја погоди Австралија. Полицијата уапсила 19-годишно момче поради седум потпалувања...

Пожарникар нападнат во Струмица на место на кое бил пријавен пожар

З.Ш.(56) од Струмица, вработен како пожарникар во струмичката  Територијална противпожарна единица вчера пријавил дека бил нападнат од лицето Т.С кај местото  „Просенички пат“ на...

Пожарникар почина при гаснење на опожарен оџак

Пожарникар настрада при гаснење на опожарен оџак во Штип, соопшти МВР. Настанот се случил вчера околу 17,15 часот во Штип на улица „Браќа Даневи“ при...

Пожарникар починал при гасење пожар во близина на Транзитниот центар за...

Четириесет и седумгодишен пожарникар Г.Ј. од Скопје починал вчера откако му се слошило додека учествувал во гаснење на пожар во близина на Транзитниот центар...

Шумски пожар во Калифорнија, загина пожарникар

Пожарникар загина при справувањето со големиот шумски пожар во националниот парк Јосемити во американската сојузна држава Калифорнија. Пожарникарот се нашол отсечен од огнените јазици, додека...