Ознака: поевтинува

Од ноќеска на полноќ поевтинува ЕУРОСУПЕР БС-95

Цените на ЕУРОСУПЕР БС-98 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) остануваат исти, додека цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ се намалува за половина денар, соопшти...

Поевтинува паркирањето во Битола

Битолчани конечно можат да здивнат. Во ситуација кога во овие топли летни августовски денови драстично се зголемија цените на многу производи и услуги, поевтинува...

Поевтинува паркингот во Битола

Општина Битола го раскина договорот за паркирање на приватниот концесионер и одлучи плаќањето да го врши јавното претпријатие кое неодамна беше формирано. Паркирањето во Битола...

Поевтинува парното за жителите на Скопје

Вкупниот трошок за топлинска енергија за потрошувачите на БЕГ се намалува за шест отсто, за потрошувачи на ЕЛЕМ Енергетика во Општина Гази Баба за...

Горивата поевтинуваат за еден денар

Од ноќеска на полноќ горивата поевтинуваат за половина, односно за денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Цените на бензините еуросупер БС-95 и еуросупер БС-98 се намалуваат...

Од 1 јули поевтинува роамингот во регионот

Со започнувањето на примената на регионалниот договор за роаминг, граѓаните на Западен Балкан од 1 јули ќе можат да телефонираат во роаминг по пониски...