Ознака: поевтини

Пандемијата ги поевтини кредитите

Откога Народната банка, чувствувајќи ја потребата за поддршка на стопанството, неколкупати го намали износот што комерцијалните банки можат да го чуваат кај себе, за...

Парното ќе поевтини?

Првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски, посочува дека иако сѐ уште е рано да се каже дали ќе има намалување на...

Дизелот поевтини, бензините поскапеа

Со последната одлука на Регулаторната комисија за енергетика, малопродажните цени на бензините еуросупер БС-95 и еуросупер БС-98 се зголемуваат за 0,50 денари за литар,...

Бензинот БС-95 поевтини, дизелот поскапи за половина денар

Малопродажната цена на бензинот еуросупер БС-95 од ноќеска на полноќ се намали за 0,50 денари за литар, со што овој тип бензин од денеска...

Анѓушев: Никој не може да каже дали струјата ќе поевтини

Никој со сигурност не може да каже дали цената на електричната енергија во иднина ќе биде пониска. Тоа е како да го поставите прашањето...