0.8 C
Skopje
17.1.2022 - 17:59

Ознака: поднесување

ВМРО-ДПМНЕ размислува да поднесе иницијатива до Уставен за мандатот на Заев

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски на прес конференција изјави дека партијата размислува да поднесе уставна иницијатива во однос на врачувањето на мандатот на лидерот...