8.7 C
Skopje
21.2.2020 - 13:53

Ознака: поддршка

Независната пратеничка група: Го поддржуваме законот за ЈО

Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата соопшти дека законот за ЈО е од исклучително значење за нашата земја на патот кон евроинтеграциите, што,...

Хоакин Феникс ѝ давал голема поддршка на „Медена земја“

Кинематограферот Самир Љума, кој заедно со Фејми Даут се потпишаа зад фотографијата во „Медена земја“ и беа наградени од Американската асоцијација на кинематографери, на...

Владата ќе даде 43,9 милиони денари за поддршка на печатените медиуми

На денешната седница на Владата е усвоена информација за реализација на Програмата за поддршка за печатење и дистрибуција на печатени медиуми за 2019 година. На...

Македонија го поздравува планот на Трамп за решавање на израелско-палестинскиот конфликт

Македонија ги поздравува екстензивните напори на САД под лидерство на претседателот Доналд Трамп рефлектирани во неговиот план за решавање на израелско-палестинскиот конфликт, соопштија од...

Мицкоски: ВМРО нема да го поддржи законот за јавно обвинителство

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Прилеп изјави дека немаат намера да го поддржат Закон за јавно обвинителство што нуди амнестија на политичари...

Рама: Меркел го поддржува балканскиот „мини Шенген“

Германската канцеларка Ангела Меркел го поддржува балканскиот „мини-шенген“ и е убеденa дека овој процес ќе добие поголема поддршка - изјави денеска албанскиот премиер Еди...

САД продолжуваат со поддршката за Хуан Гваидо

Американскиот државен секретар Мајк Помпео најави нови акции на САД за поддршка на опозицискиот лидер на Венецуела Хуан Гваидо. Помпео по средбата со Гваидо на...

Министерство за правда: Очекуваме опозицијата да го поддржи законот за Јавното...

Во текот на минатата година, обидувајќи се да обезбедиме двотретинско мнозинство, испративме три предлози на Закон за Јавно обвинителство. Последната верзија беше пуштена во...

Заев – Пфорнер: Силна поддршка од Германија за напредокот на Македонија

Премиерот Зоран Заев се сретна со Штефан Холтхоф-Пфорнер, германскиот покраински министер за федерални, европски и меѓународни прашања на Северна Рајна Вествалија. - На средбата е...

Заев – Вуцас: Австриската поддршка е константна

Австриската поддршка е константна и очекувано е остварувањето европските интеграции на Македонија како стратешки интерес. Ваков е заклучокот од средбата што денеска ја остварија...