Ознака: подготовки

Каевски: Пописот е многу значаен за планирање на соодветен развој на...

Подготвени се сите здравствени протоколи и преземени се сите мерки за заштита на здравјето на граѓаните што се попишуваат, како и на попишувачите. Пописот...

Почнуваат подготовките за прием и чување на вакцините против ковид-19

На предлог на Министерството за здравство, Владата ја разгледа и усвои Информацијата за вакцинацијата против ковид-19 и ги задолжи Министерството за внатрешни работи, Агенцијата...

Засилениот Металург ги продолжува подготовките во полн состав

  Металург ги продолжува подготовките во комплетен состав откако тренерот Зоран Кастратовиќ од денеска ги има на располагање и петте засилувања кои пристигнаа од странство. За...

Металург ја почна втората фаза од подготовките

Ра­ко­ме­три­те на Ме­та­лург попладнево ја поч­наа вто­ра­та фа­за од под­го­то­вки­те за но­ва­та се­зо­на, при што тре­ни­ра­а во гру­пи до по пет игра­чи, ка­ко што...

Пандемијата прекина врвни подготовки на Ивановски во Кенија

АТЛЕТИКА Првпат во мојата спортска кариера се соочив со ваква чудна ситуација, и тоа токму во моментите кога планирав да реализирам подготовки на врвно и...

Металург со мини-турнејата во Србија ги заокружи подготовките

Задоволен сум што екипата секојдневно напредува, благодарение на посветеноста и сериозноста со која работат играчите, изјави Кастратовиќ, тренерот на Металург Ракометарите на Металург во изминатите...

Коронавирусот влијаеше на подготовките на кинеските шахисти

Лирен, кој се смета и за еден од фаворитите на турнирот во Русија, се подготвува дома, Ванг е во Токио, а и двајцата ги...

Подготовките за баражот за ЕП почнуваат во Анталија

Селекторот на репрезентацијата на Македонија, Игор Ангеловски, почнувајќи од Анталија ќе ги следи настапите и формата на стандардните, но и на потенцијални репрезентативци до...

Последни подготовки за почетокот на второто полугодие

Додека учениците ги користат последните денови од зимскиот распуст, наставниците им ги пополнуваат евидентните листови, кои ќе им ги доделат на почетокот на второто...

Брестовац ги собра младите сили за завршните подготовки за ЕП

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Данило Брестовац ги собра младите сили за почетокот на завршната фаза од подготовките за настап на Европското првенство (ЕП),...