Ознака: подготвува

Европскиот фудбал подготвува противтактика и за коронавирусот

Од УЕФА најавија дека во вторник ќе одржат видеоконференција со претставниците на 55 земји-членки, како и со претставници на здружението на врвните клубови и...

Трајче Ѓорѓиев ја подготвува „Ништо без Трифолио“ во Софија

Македонскиот актер и режисер Трајче Ѓорѓиев ја подготвува комедијата „Ништо без Трифолио“ од Русомир Богдановски, на отворената сцена на театарот „Солза и смеа“ во...

ЕУ подготвува суспензии за Полска и за Унгарија, а што може...

Предупредувањата се дека доколку не се преземат соодветни акции од ЕУ во Полска и во Унгарија, Унијата може да се распадне однатре. Правосудството долго...

Иран се подготвува за заеднички воени вежби со Русија и со...

Иран најави прва заедничка воена вежба со светските сили Русија и Кина и порача дека иранските бродови наскоро ќе пловат во Атлантикот кон САД. Адмиралот...

Општината Кисела Вода подготвува зелен катастар

Општината Кисела Вода продолжува со реализацијата на проектот за воспоставување зелен катастар, во кој ќе влезат околу 1.400 дрвја што ќе ја обележат личната...

Берлин подготвува решение за спорот меѓу Белград и Приштина

На претстојниот српско-албански собир во Берлин, на 29 април, ќе се најде и германскиот предлог за решавање на косовското прашање, кое нема да биде...