11.8 C
Skopje
17.10.2021 - 10:51

Ознака: подготвен

За да памети, мозокот треба да е подготвен

Во современиот живот сѐ поголем број луѓе страдаат од нарушување на помнењето, што е особено нагласено кај болните од Алцхајмерова деменција. Ако во иднина...

Кризниот штаб на општината Ѓорче Петров подготвен за снег

Општината Ѓорче Петров и нејзиниот кризен штаб се подготвени за зимски услови. Надлежните од локалната самоуправа информираат дека се утврдени кризните точки, а екипите...

Алкалоид подготвен за втор триумф на ЕКК

Македонскиот шаховски првак е прв фаворит на годинашниов Европски клупски куп, што од недела до 16 ноември ќе се одржи во Улцињ, Црна Гора Македонскиот...

Иран е подготвен за преговори

Запирањето на продажбата на вишокот материјали (тешка вода и збогатен ураниум) е одговор на раширените и нечовечки санкции на Америка и пасивноста на Европа...