15.8 C
Skopje
29.9.2021 - 3:04

Ознака: подароци

Пари, подароци, па дури и станови како награда за вакцина

Бран стимулациски политики за имунизација на населението низ светот Во трката за сѐ помасовна имунизација на населението, со цел да се намалат штетните последици на...

Зад сцената од самитот Бајден-Путин – подароци, очила, потсетници

Историскиот самит Бајден-Путин што се одржа вчера во Женева, покрај политичките прашања, беше обележан и со неколку интересни детали, како подароци или „потсетници“ што...

Божиќните подароци за Меган и Хари можеби нема да стасаат во...

Божиќните подароци на војвотката од Кембриџ Кејт и на принцот Вилијам за Меган Маркл и за принцот Хари се во опасност да не стасаат...

„Дајте музика“ во претпразнична општествено-одговорна мисија

Во екот на претпразничните денови, ликовите од детскиот едукативно-музички серијал „Дајте музика“, се фатија за хумана работа Празниците се време за подарување. Играчки, пакетчиња, технолошки...

Новогодишен пакет од 36 килограми и донации од тајниот Дедо Мраз,...

Корисничка на „Редит“ се изненадила кога сфатила дека нејзин „сикрет санта“, односно таен Дедо Мраз, е милијардерот Бил Гејтс. Корисничката своето искуство го раскажа во...

Престол за кралот на фудбалот

Аргентинската фудбалска легенда Диего Марадона доби пречек што ќе го памети до крајот на животот, во пресрет на натпреварот на неговиот поранешен клуб Њуелс...

Црногорските лекари не смеат да примаат подароци

Освен редовната плата и хонорари, кои се дефинирани со правилникот за работа на лекарите, и личното задоволство за тоа што тие им помагаат на...

Третина од Американците би ги вратиле добиените подароци за празниците

Третина од Американците, или 36 отсто, имаат намера да ги вратат подароците добиени за време на божиќните и новогодишните празници. Најмногу се враќа облека...

Фукубукуру – трендот по кој лудуваат Јапонците

Зборот Фукубукуру - што значи пакетче на среќата, добива голема популарност кај Јапонците во последните неколку години. Тие се продаваат на почетокот на секоја...