Ознака: подароци

Божиќните подароци за Меган и Хари можеби нема да стасаат во...

Божиќните подароци на војвотката од Кембриџ Кејт и на принцот Вилијам за Меган Маркл и за принцот Хари се во опасност да не стасаат...

„Дајте музика“ во претпразнична општествено-одговорна мисија

Во екот на претпразничните денови, ликовите од детскиот едукативно-музички серијал „Дајте музика“, се фатија за хумана работа Празниците се време за подарување. Играчки, пакетчиња, технолошки...

Новогодишен пакет од 36 килограми и донации од тајниот Дедо Мраз,...

Корисничка на „Редит“ се изненадила кога сфатила дека нејзин „сикрет санта“, односно таен Дедо Мраз, е милијардерот Бил Гејтс. Корисничката своето искуство го раскажа во...

Престол за кралот на фудбалот

Аргентинската фудбалска легенда Диего Марадона доби пречек што ќе го памети до крајот на животот, во пресрет на натпреварот на неговиот поранешен клуб Њуелс...

Црногорските лекари не смеат да примаат подароци

Освен редовната плата и хонорари, кои се дефинирани со правилникот за работа на лекарите, и личното задоволство за тоа што тие им помагаат на...

Третина од Американците би ги вратиле добиените подароци за празниците

Третина од Американците, или 36 отсто, имаат намера да ги вратат подароците добиени за време на божиќните и новогодишните празници. Најмногу се враќа облека...

Фукубукуру – трендот по кој лудуваат Јапонците

Зборот Фукубукуру - што значи пакетче на среќата, добива голема популарност кај Јапонците во последните неколку години. Тие се продаваат на почетокот на секоја...

Најчести подароци за празниците

Празничната еуфорија ги растрча граѓаните, па едни побрзаа да купат подароци, други да набават разновидна храна за празничната трпеза. Најважно од сѐ беше навреме да...

И милениците се фотографираат со Дедо Мраз

Деновиве се актуелни новогодишните фотосесии, а од неколку фотостудијата нѐ известија дека кај нив сѐ почесто се фотографираат и миленици Многу луѓе ги сметаат своите...