Ознака: подарок

Подарокот за читателите, ѓерданчињата со дрвен крст пристигнаа во редакцијата на...

Ѓерданчињата со православен крст од Македонската православна црква-ОА пристигнаа во редакцијата на „Нова Македонија“. По повод празникот Богојавление-Водици, МПЦ-ОА преку нашиот весник, на читателите со...

Подарокот на Трамп за Кина

Ако некој е задоволен од одлуката на Трамп да го убие иранскиот генерал Сулејмани, тоа е кинескиот претседател Си. Ескалацијата на тензиите со Иран...

Кученце на подарок од претседателот!

Актуелниот руски претседател Владимир Путин е еден од најмоќните политичари повеќе од една деценија како на руската така и на светската политичка сцена. Многу...

Што да им подарите на најмладите за празниците?

За сите што се во дилема што да изберат за да израдуваат некое драго детенце, кое со нетрпение сака да види што му донел...

Жителите на Мавританија се потсмеваат на подарокот од ЕУ

Европската Унија донираше 250 камили на Мавританија, како дел од напорите оваа западноафриканска држава да се справи со заканите од џихадистите и да се...

Декорирани излози како подарок за градот

Со декорирање на излозите на шест продавници на улицата Македонија и на Театарот за деца и младинци, започна првото издание на фестивалот за креативност...

„Љуби ме“ ја снимивме со Дац како предновогодишен подарок за публиката

Во студиото на Александар Митевски Освен ангажманите со Дац, Росана, Марин Бабиќ, славејчињата и други проекти, во моментот Митевски ја компонира музиката за телевизиската серија...

Папата им подари луксузна палата на сиромашните

Папата Франциск одлучи палатата Миљори да ја претвори во дневен и ноќен прифатен центар за многумина бездомници и сиромашни, пишува италијанскиот весник „Ла Стампа“. Се...

Скопје доби на подарок три светлосни дела

По завршувањето на „Скопје лајт арт дистрикт“ Овој фестивал е единствен од овој вид кај нас, и заедно со Лион, Амстердам, Хелсинки, Прага, Санкт Петербург,...

Искрените роденденски желби и насмевки се најубав подарок

проф. д-р Кирил Темков Порано кај нас не се славеа родендени, туку имендени. Но сега речиси сите го прифативме убавиот обичај на потсетување на денот...