Ознака: подарок

Собирате сликички? В сабота, подарок албум со фудбалските суперѕвезди во „Нова...

В сабота, 30 април, во празничниот троброј на „Нова Македонија“ добивате подарок албум, TOP CLASS 2022! Во новата колекција на Панини TOP CLASS 2022, на...

Специјален подарок од внуците за 90-от роденден на Томислав Маниќ

На ветеранот и еден од зачетниците на македонската забавна музика Томислав Маниќ неодамна внуците му приредиле вистинско изненадување, по повод 90-от роденден. Петар и...

Спакувајте ги подароците совршено со помош на вашата креативност

Амбалажата и пакувањето на подароците за најблиските се еднакво важни како и самиот подарок во текот на новогодишните и божиќните празници. Се разбира, може...

„Скопје за почетници, добро упатени и понављачи“ – подарок за...

„Нова Македонија“ ви го подарува стрип-изданието „Скопје за почетници, добро упатени и понављачи“ во овој празничен новогодишен број на весникот. Станува збор за стрип...

Папата им испрати подарок на затворениците – 15.000 сладоледи

За време на едно од најжешките лета во историјата на Италија, папата Франциско испрати 15.000 сладоледи на затвореници во два римски затвори, објави денеска...

Фондацијата „Д-р Михаил Левенски“ подари 500 книги за училиштата

Со овој дар изразуваме почит и кон наставниот кадар и вработените во училиштата, за нивните заложби за едукација и градење здрава младина којашто понатаму...

Мурал во чест на Карел Апел подарок за Скопје

Скопје доби уште еден мурал, мурал подарок во чест на големиот холандски уметник Карел Апел, насликан на домот на културата „Кочо Рацин“, чиј автор...

Здравјето e најубавиот подарок за 60-от роденден на Бандерас

Холивудскиот глумец Антонио Бандерас се зарази од корнавирусот минатиот август, неколку недели пред неговиот јубилеен 60-ти роденден, па, иако неговата партнерка Никол Кимпел се...

Четири нови книги за деца како празничен подарок

Издавачката куќа „Антолог“ објави четири нови книги за деца. Станува збор за прекрасни илустрирани изданија за читатели од различна возраст, кои се идеален избор...

Спомените од временската капсула го обиколија светот

За Грејс Честејн од Браунсбург, САД, прославувањето на 18-тиот роденден било посебно поради гестот на нејзината мајка од пред 17 години. Кога Грејс наполнила...