Ознака: поголеми

Редизајнирани стадиони, помалку гледачи, помали приходи, поголеми трошоци?

Во студијата на архитектонско студио од Мадрид се вели дека при дизајнот на стадионите во иднина, поради влијанието на ковид-19, клубовите ќе треба да...

Автомобилските гуми поголеми загадувачи од издувните гасови

Загадувањето од издувните гасови на автомобилите е една од главните теми, особено кога концентрацијата на отровни материи во воздухот ќе порасне. Автомобилските компании преминуваат...

Субвенции за поголеми плати побарале 8.000 фирми

Вкупно 8.000 фирми досега од државата побарале субвенции за да може да исплаќаат поголеми плати за 45 илјади вработени, соопшти директорката на Управата за...