10.8 C
Skopje
28.10.2021 - 19:44

Ознака: поглаварот

Илинден – ден за семакедонско прославување и потврда на вековното постоење

Г.г. Стефан, поглаварот на МПЦ, во Илинденското послание вели дека овој ден, празникот Илинден, е ден за особено семакедонско прославување, а Свети Илија сo...