4 C
Skopje
22.2.2019 - 11:49

Ознака: погба

Ибрахимовиќ го поддржа Погба во спорот со Мурињо

За време на својот престој во Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ стана близок со најскапиот играч во историјата на „црвените ѓаволи“, Пол Погба. Францускиот играч...

И Лукаку незадоволен од Мурињо

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед Ромелу Лукаку се придружи на своите соиграчи Пол Погба и Алексис Санчез во незадоволството кон менаџерот на тимот, Жозе Мурињо,...

Погба им соопштил на соиграчите што ќе се случи ако Мурињо...

Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, има намера да го напушти тимот во зима ако тренерот Жозе Мурињо не добие отказ...

Барселона се надева на потписот на Погба

Шпанскиот шампион Барселона е заинтересирана за купувањето на фудбалерот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, тврди „Мирор“. Скаути на каталонскиот клуб ќе го...

Погба: Во моментов сум во Јунајтед, но никогаш не се знае

Францускиот фудбалер од средниот ред, Пол Погба ја разбрани јавноста со изјавата за неговиот престој во вицешампионот на Англија, Манчестер Јунајтед. Погба наводно е во...

Рајола: Сколс нека стане директор, па нека го продава Погба

Агентот на Пол Погба, Мино Рајола одговори на критиките кои легендарниот фудбалер на Јунајтед, Пол Сколс ги упати до Французинот. По неделниот пораз на Јунајтед...

Погба не сака да говори за односите со Мурињо

Играчот од средниот ред Манчестер Јунајтед, Пол Погба истакна дека секој фудбалер треба да се чувствува удобно во тимот. Тој одби да коментира за...

Погба повторно сака да игра за Јувентус

Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед Пол Погба сака да се врати во Јувентус, пишува италијанското издание „Тутоспорт“. Дваесет и пет-годишниот француски репрезентативец не...

Лебеф до Погба: Зборувај помалку, работи повеќе

Легендата на францускиот фудбал и поранешен репрезентативец, Франк Лебеф се изрази исклучително остро на адреса на ѕвездата на „петлите“, Пол Полба. Според централниот дефанзивец, кој...

Дешан: Погба не е среќен во Манчестер јунајтед

Селекторот на француската репрезентација Дидје Дешан изјави дека Пол Погба би можел да покаже многу повеќе во Манчестер јунајтед, доколку би имал прилика за...