10.8 C
Skopje
24.10.2021 - 10:21

Ознака: Повторно

Салата „Борис Трајковски“ повторно ќе се отвори за вакцинација

Во текот на следната недела повторно ќе се врши вакцинација во салата „Борис Трајковски“ во Скопје. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека ги...

Даночниот систем повторно ќе се реформира

Потребен е даночен систем што ќе овозможи забрзан, инклузивен и одржлив економски раст, констатира министерот за финансии Фатмир Бесими по одржаните состаноци со претседателите...

Популарни ТВ-серии од 1990-тите што повторно се снимаат

Популарните телевизиски серии од нашето детство и млaдост се како стари пријатели. Во нас будат носталгија и некое топло чувство околу срцето. Токму затоа...

Амбалажите на прехранбените производи повторно на тапет

Од Кина во јавноста пристигнаа информации што предизвикаа полемика со тврдењата дека тамошните виролози откриле ковид-19 во пакувањата на увозни прехранбени производи Контроверзии за можностите...

Џенифер, Лиза и Кортни од „Пријатели“ повторно заедно

Трите ѕвезди на култната телевизиска серија „Пријатели“ - Џенифер Анистон, Кортни Кокс и Лиза Кудроу - се собраа неодамна во куќата на Џенифер, каде...

Можната размена на територии повторно на маса?

Покрај веќе искажаните разлики меѓу Германија и САД за исцртувањето на новите граници на Балканот, се отвора прашањето дали постои неусогласеност во ставовите на...

Повторно ќе одекнат серенадите во Дебар Маало

Македонското здружение за култура, обичаи и традиции „Гороцвет“ денеска и утре ги организира 18. „Дебармаалски серенади“, посветени на виното и љубовта, по повод Свети...

Техно – „Гугл“ повторно изработува апликација за допишување

Новата платформа за разменување пораки ќе ги обедини сите функции што ги имаат Хенгаутс мит, Хенгаутс чет и Гугл драјв. Според извештаите што се појавија...

Исламската држава повторно во подем во Ирак

Курдски и западни разузнавачки претставници предупредуваат дека присуството на ИД во Ирак е сѐ пософистицирано и оти се регистрирани сѐ поголем број терористички напади....

По 10 години Русинките повторно се во трка за медал

Русија е рекордер со четири титули на светските првенства во ракомет за жени Ракометните селекции на Норвешка и на Холандија од групата 1 и репрезентациите...