14.8 C
Skopje
22.9.2021 - 17:17

Ознака: повреди

Човек паднал од електричен тротинет, со повреди е пренесен во болница

Синоќа по полноќ на улицата Борис Трајковски во Скопје З.Д. (46) паднал управувајќи електричен тротинет. По незгодата, тој бил пренесен во комплексот клиники Мајка Тереза...

Татко и син најдени во стан со повреди од огнено оружје

Татко и син биле пронајдени со повреди од огнено оружје во стан во скопски Аеродром, соопшти полицијата. Синот починал а 87-годишниот старец бил пренесен...

„Брилијантните 11“ што ќе го пропуштат ЕП поради повреди

На мечевите од првото коло на Европското првенство (ЕП) веќе се истакнаа некои фудбалери, како Белгиецот Ромелу Лукаку, кој постигна два гола, потоа Италијанците...

Деветнаесетгодишна скопјанка заврши во болница по удар од автомобил

Автомобил синоќа на улицата Св. Кирил и Методиј прегази 19-годишна девојка. Како што информираат од полицијата, автомобилот бил управуван од Д.М.(31) од Скопје. Во незгодата, девојката...

Застреланиот прилепчанец им подлегна на повредите

Денеска во 11.06 часот во ПС Прилеп било пријавено дека во атар на с. Витолиште, прилепско, Ѓ.Х.(25) од Прилеп бил погоден од куршум од...

Вработена на Клиниката тешко повредена при пад на паркинг

Педесет и осумгодишна жена од Скопје, вработена во комплексот клиники „Мајка Тереза“, вчера била донесена повредена на Клиниката. Полициски службеници излегле на местото на настанот...

Скопјанец добил пет убодни рани во угостителски објект

Од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ во вечерните часови на 31 мај било пријавено дека кај нив со повреди во неконтактибилна состојба бил донесен...

Билтен

Работник добил тешки телесни повреди На магистралниот пат Штип - Кочани, кај селото Чардаклија, А.Г.(38) од селото Жиганци, управувајќи работна машина „ОМ-фиат“, ја изгубил контролата...

Во иранскиот ракетен напад 50 американски војници добиле повреди на мозокот

Пентагон го ревидира на 50, бројот на американските војници кај кои се дијагностицирани трауматични повреди на мозокот (ТБИ), по нападот од Иран на 7...

На Токсикологија заврши 14-годишно дете, тројца примени на Хирургија поради повреди...

Најмладиот пациент кој завршил на Клиниката за токсикологија при универзитетскиот Клинички центар имал 14 години, а најстриот 63 години. Оттаму соопштија дека сите пациенти...