Ознака: повреден

Загинатиот полицаец на автопатот Тетово-Гостивар бил удрен од две возила

Министерството за внатрешни работи објави детали за вчерашната несреќа во која еден полицаец загина, а друг е повреден во сообраќаен инцидент додека обезбедувале место...

Возач тешко повреден откако излетал на автопатот Скопје – Тетово

На 27.12.2019 година во 21:10 часот на автопатот Скопје - Тетово во близина на бензинската пумпа, патничко моторно возило „опел астра“ со тетовски регистарски...

Затвореник повреден при тепачка во Идризово

Затвореник бил повреден при тепачка во Казнено-поправната установа Идризово. Како што информира полицијата, вчера во 20.05 часот во СВР Скопје од Казнено-поправната установа било...

Вработен во МНТ повреден на работното место

Во Македонскиот народен театар во Скопје вчера дошло до несреќа, кога 35-годишен светло-техничар паднал од високо додека изведувал работни задачи. Од МВР информираат дека мажот...

Кумановец тешко повреден при пад од објект во изградба

Во СВР Куманово од Општа болница Куманово вчера било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен Т.Б.(54) од Куманово. Според полицијата, тој...

Тешко повреден моторџија во Скопје

На крстосницата од улицата Босна и Херцеговина, улицата Кемал Сејфула и улицата Александар Урдаревски, вчера, во 17.20 часот лицето Џ.М.(47) од Скопје, управувајќи мотоцикл...

Тешко повреден велосипедист во Скопје

Велосипедист е тешко повреден во Скопје. Според полицијата, вчера во 13:10 часот на крстосница од улиците Никола Карев и Симеон Кавракиров во Скопје, С.С....

Сенатор во Хаити пукаше на протест пред парламентот и рани две...

Сенатор од Хаити отворил оган на протест пред зградата на парламентот во главниот град Порт-о-Пренс и ранил две лица, меѓу кои и фоторепортер на...

Мотоциклист повреден во сообраќајка кај Куманово

Еден човек е тешко повреден во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Куманово-с.Липково, кај с.Лопате. Сообраќајката се случила вчера попладне, помеѓу автомобил „пежо 206“ управувано...

Повредениот руски дипломат префрлен во Белград

Рускиот истражен комитет поведе предистражна постапка во врска со нападот врз руски државјанин во завчерашната акција во Косово. Михаил Красношченков е вработен во Обединетите...