-3.2 C
Skopje
16.1.2022 - 21:46

Ознака: повредено лице

Кичевец застрелан при грабеж на улица

Шеест и двегодишен кичевец вчера бил физички нападнат од неколку лица, при што едно од нив со пиштол му нанело прострелна рана. Лицата потоа му...

Пресметка кај Сарај: Едно лице е застрелано при обид да смири...

Вчера во селото Арнакија, скопско, на влезот пред угостителски објект, Е.Ј.(21) од село Буковиќ, скопско, пукал со пиштол во Н.З.(35) од селото Бојане. МВР јави...