-4.2 C
Skopje
1.12.2021 - 5:10

Ознака: повредени

Тројца повредени во сообраќајка на булеварот „АСНОМ“

Вчера околу 10,25 часот во Скопје на крстосницата од булеварот „АСНОМ“ и сервисна улица кон хотел во Скопје, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно...

Седуммина повредени во судир на три возила на патот Кичево-Гостивар

Седум луѓе се повредени во сообраќајна несреќа што вчера попладне се случила на магистралниот пат Кичево – Гостивар, кај с.Зајас, помеѓу три возила. - Во...

Возило излета од патот во Богданци, петмина повредени

Вчера околу 04.00 часот на ул.„Маршал Тито“ во Богданци, патничко возило „бмв“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од В.С.(20) од Богданци, излетало од патот. Во...

Пожар во работилница за поправка на вагони во Трубарево

Три лица се повредени во пожар што настанал во работилница за поправка на вагони во Трубарево. Според информациите на МВР, вчера во 09.19 часот во...

Пукање пред синагога во Виена, има повредени

Во Виена вечерва е извршен напад во близина на синагога, а според првичните информации, ранет е полицаец кој ја обезбедувал зградата. Според некои австриски медиуми,...

Тепачка со ножеви и пиштоли меѓу две семејства во Кондово, двајца...

Две лица се повредени во тепачка меѓу две семејства во Кондово, во која биле употребени нож и пиштол. Како што информира полицијата, вчера во...

Двајца новинари на „Ле Монд“ сериозно повредени во напад на Нагорно-Карабах

Двајца новинари од францускиот весник „Ле Монд“ се здобија со сериозни повреди откако гранати на азербејџанските сили погодија група репортери кои известуваат за конфликтот...

Возило на МВР удрило во два мопеда, повредени се две девојки

Вчера во 13:15 часот на паркинг кај ХЕЦ- Матка во Скопје, патничко возило „шкода октавија“, сопственост на МВР, управувано од О.М.(44), враќајќи се наназад...

Неколкумина повредени и десетмина приведени на протестите во Минск

Неколку лица се повредени кога полицијата употребила водени топови за време на протестот во Минск, а повеќе од 10 лица се приведени, пренесува Ројтерс. Според...

Песочна бура во Анкара, повредени се 6 лица

Силна песочна бура викендов ја погоди Анкара и околината. Според последните податоци, најмалку шест лица се повредени во невремето. Невремето најпрво го погоди регионот Полатли, каде...