Ознака: повредени

Автомобил и камион се судрија на патот Куманово-Свети Николе

Четворица луѓе се повредени во судир на автомобил „фолксваген пасат“ и камион вчера на регионалниот пат Куманово - Св.Николе, во атар на с.Градиште. Тешко е...

Хеликоптерска несреќа во Русија, повредени најмалку шест лица

Најмалку шест лица се повредени при пад на воениот руски хеликоптер МИ-8 во регионот Краснојарск, соопштија денеска руските власти. -Две лица беа оперирани, другите четири...

Петмина повредени во стампедо во стоковна куќа во Австралија

Пет луѓе завршиле во болница во стампедото што настанало во стоковната куќа додека картичките за подароци биле спуштени со балони во трговски центар во...

Солзaвец и водени топови на протестите во Бејрут, 40 повредени

Либанските безбедносни сили употребија солзавец, водени топови и гумени куршуми за да ги растераат антивладините демонстранти во Бејрут за време на протестите. Денешните судири се...

Седум возила учествуваa во сообраќајна несреќа што се случи утрово во...

Сообраќајна незгода во која учествувале седум возила се случи утрово на крстосница од булеварот „Александар Македонски“, улицата „16-та Македонска Бригада“ и улицата „Интернационални Бригади“. Како...

Пожар во стан во Тетово

Еден маж е потешко повреден со изгореници, а 10 лица затруени од чад во пожарот што се случи денеска во стан во зграда на...

Во нападот во Хаг повредени три лица

Три лица се повредени во нападот со нож што се случи вчера на улица која е позната по бројните продавници во Хаг, соопшти холандската...

Тројца повредени во сообраќајка кај Марков манастир

Во сообраќајна несреќа што се случила вчера на локалниот пат за Марков манастир помеѓу две возила, тешко е повредена малолетничка, која била сопатник во...

Напаѓач со хемикалија испрскал деца во градинка во Кина

Во градинка во југозападна Кина повредени се 51 дете и тројца воспитувачи откако напаѓач ги испрскал со натриум хидроксид. Кинеската новинска агенција „Синхуа“ објави дека...

Пожар во трафостаница во Битола, повредени четворица работници

Во битолската полиција во попладневните часови на 5. ноември било пријавено дека при работни задачи во трафостаницата 400/110 kW – Битола 2, настанал пожар...