19.8 C
Skopje
22.6.2021 - 3:10

Ознака: повредени

Едно лице потешко повредено во сообраќајка на патот Миладиновци-Мралино

Едно лице е тешко повредено во сообраќајна несреќа што синоќа околу 23 часот се случила на локалниот пат село Миладиновци - село Мралино, Скопско. Како...

Двајца работници повредени при експлозија на машина

Две лица се повредени вчера при експлозија на машина во фабриката „Виталија“  во скопската населба Ќерамидница. Кај други две лица е констатиран само стрес. Министерството...

Најмалку 39 повредени во земјотрес во Турција

Најмалку 39 лица се повредени во денешниот земјотрес со интензитет од 5,2 степени според Рихтеровата скала, што ја погоди турската југоисточна провинција Адијаман. Турската новинска...

Најверојатно нападот во Торонто е терористички акт

Истражувачите кои го испитуваат нападот со комбе во канадскиот град Торонто, при што вчера загинаа девет лица, претпоставуваат дека мотивот на напаѓачот е тероризам,...

Десетина повредени кога комби удри во група пешаци во Торонто

Најмалку осум лица се повредени денеска, кога бело комби удри во група пешаци во Торонто, соопшти полицијата. Очевидци тврдат дека на улицата каде се...

Еден потешко, тројца полесно повредени во пет сообраќајки во Скопје

Едно лице е тешко повредено, а три се здобиле со полесни повреди во пет од вкупно девет сообраќајни несреќи регистрирани изминатото деноноќие на подрачјето...

Најмалку 38 лица повредени при земјотрес во Иран

Во земјотресот со интензитет од 5,3 степени според Рихтеровата скала, што денеска го погоди западен Иран, повредени се 38 луѓе. Поголемиот број од повредените луѓе...