31 C
Skopje
23.9.2018 - 18:34

Ознака: повредени

Двајца повредени при удар на возило во група луѓе во Ним

Две лица се полесни повредени кога возило влетало меѓу група луѓе кои стоеле пре еден бар во францускиот град Ним, по што удрило во...

Полесно повредени туристи при пад на карпа на плажа на Закинтос

Тројца туристи се здобиле со полесни повреди кога претпладнево на популарната плажа „Навагио“ на грчкиот остров Закинтос од непознати причини почнале да паѓаат карпи од...

Едно лице загина, а четири се повредени во тешка сообраќајна несреќа...

Тешка сообраќајна несреќа се случила синоќа на патот Штип-Радовиш во близина на клучката кај село Љуботен, во која 51-годишна виничанка им подлегнала на повредите,...

Сериозни инциденти во Солун

До доцна синоќа траеја инцидентите во центарот на Солун по протестот против Договорот од Преспа. Според локалните медиуми, над 20 лица се приведени, најмалку...

Најмалку осуммина повредени при експлозија во германска рафинерија

При експлозијата во рафинеријата во германскиот град Инглоштат повредени се најмалку осум лица. По експлозијата избивна голем пожар поради што се евакуирани 1.800 луѓе. Властите препорачаа...

Над 440 повредени во антивладините протести во Букурешт

Над 440 лица се повредени минатата ноќ при судир меѓу романската полиција и учесници на антивладините протести во Букурешт, што ги организираа Романците кои...

Автомобил излетал од патот Неготино-Кавадарци, возачот повреден

Едно лице e повредено синоќа пред полноќ откако „ауди“ излетало од регионалниот пат Неготино-Кавадарци, во кавадаречкото село Марена. - Се работи за патнички автомобил марка...

Џип излетал од крстосница, тројца тешко повредени

 Три лица се тешко повредени откако доцна синоќа  патничко моторно возило „Гранд Чероки“ со бугарски национални ознаки излетало од коловозот кај  т.н. Мавровска крстосница - Маврови...

Судар меѓу камион и автобус кај село Мамутчево, повеќе повредени

Тешка сообраќајна несреќа меѓу автобус и камион се случи денеска околу 13:20 часот на патот Велес-Штип кај селото Мамутчево. Во сообраќајката има повредени повеќе...

Тројца пожарникари повредени при превртување на противпожарно возило

Тројца пожарникари од Територијалната противпожарна единица на Град Скопје се повреденини денеска откако противпожарното возило се превртело во скопската населба Маџари кај Триангла. -...