10.6 C
Skopje
26.1.2020 - 17:22

Ознака: повреда

Гвардиола во проблеми, Кевин де Брујне ќе паузира два месеца поради...

Еден од најдобрите фудбалери на Манчестер сити, Кевин де Брујне, најверојатно ќе отсуствува два месеци од теренот, откако на тренинг го повреди десното колено. Од...

Младо момче од Кавадарци се повреди управувајќи виљушкар

Деветнаесетгодишен кавадарчанец се повредил денеска управувајќи виљушкар во Росоманско, потврди портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.  Повредениот е пренесен во Општата болница во Кавадарци каде му...

Кутињо: Нејмар е важен, но поважен е тимот

Бразилецот Фелипе Кутињо не е загрижен за повредата на првата ѕвезда на репрезентацијата Нејмар да Силва, потенцирајќи дека фокусот треба да биде на тимот. Нејмар...

Озил повреден, неизвесен неговиот настап на СП

Германскиот фудбалски репрезентативец Месут Озил го повредил коленото и е неизвесен за натпреварите на Мундијалот во Русија, објави „Билд“. Озил е еден од најважните играчи...

Војник се повредил со ракетен фрлач

Триесет и петгодишен професионален војник од Скопје се повредил при изведување на воена вежба за боево гаѓање со рачен ракетен фрлач. Како што соопшти...

Нејмар: Сè уште не сум целосно подготвен

Ѕвездата на бразилската фудбалска репрезентација, Нејмар де Силва Сантос Јуниор, изјави дека се уште во целост не е заздравен од повредата на стапалото, иако...

Лев: Ако е Ноер подготвен, ќе биде во Русија

Голманот на Германија, Мануел Ноер е целосно опоравен од повредите и може да игра на Светското првенство во 2018 година во Русија, изјави германскиот...

Легендарниот француски шансониер во болница откако си го скрши рамото

Легендата на француската шансона Шарл Азнавур денеска е префрлен во болница бидејќи го повредил рамото, паѓајќи во својот дом на југозападот на Франција, јавуваат...

Кошчелни го пропушта СП во Русија

Одбранбениот фудбалер на француската репрезентација Лорен Кошчелни најверојатно ќе паузира шест месеци и ќе го пропушти Светското првенство во Русија заради повреда на Ахиловата...

Чембрлејн поради повреда го пропушта СП во Русија

Фудбалерот на Ливерпул и член на англиската репрезентација Алекс Окслејд-Чембрлејн нема да игра на Светското првенство во Русија поради повредата на коленото која ја...