Ознака: повреда

Автомобил удрил во десетгодишно дете додека возело велосипед

Во гостиварската полиција во попладневните часови на 13 јуни било пријавено дека во Гостивар на улицата 101, автомобил „мерцедес“, кој го возел 50-годишен гостиварец,...

Скопјанец со воздушна пушка повредил шестгодишно дете

Четириесет и четиригодишен скопјанец со воздушна пушка повредил шестгодишно девојче. Според информациите на МВР, вчера околу 20.30 часот во полиција било пријавено дека во село...

Рането 19-годишно момче, приведени четири лица од Гостивар

Четири лица се приведени во Гостивар, откако било повредено 19-годишно момче со воздушна пушка. Како што информира полицијата, вчера во 17.25 часот во СВР...

Повреден тетовец што се обидел да изгасне пожар во својот дом

При експлозија на плинска боца, вчера настанал пожар во куќа на 74-годишник во Тетово. Како што јави МВР, мажот се обидел самиот да го изгасне...

Скопјанец почина откако се повредил извршувајќи градежни работи

Четириесетгодишник од селото Шишево, скопско, бил донесен со повреди на Комплексот клиники „Мајка Тереза“, по што починал. Од МВР информираат дека тој се повредил извршувајќи...

Автомобил удри во осумгодишно дете во Гостивар

Осумгодишно дете од Гостивар е тешко повредено кога вчера во него удрил автомобил на улицата 101 во Гостивар. Возилото го управувал З. З. (44)...

Автомобил излетал од патот кај Зајас, тешко повредено едно лице

Едно лице е тешко повредено во сообраќајна несреќа што се случила вчера на патот Гостивар – Кичево, на влезот во селото Зајас. Според информациите на...

„Голф“ излетал од патот во Кавадарци, повредена 26-годишна девојка

Изутринава 4:30 часoт на кружен тек на булевар „Никола Минчев“ во Кавадарци патничко моторно возило „голф“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Х.К.(24) од...

Едно лице тешко повредено во сообраќајка на патот Јурумлери – Долно...

Две лица, од кои едното потешко, се повредени во сообраќајна несреќа меѓу три возила што се случила вчера вечер на локалниот пат Јурумлери –...

Тешко повреден велосипедист во Скопје

Скопјанец со автомбил удрил во велосипедист кој со тешки повреди бил пренесен на Клиника. Според информаците од полицијата, несреќата се случила вчера во 17.50 часот...