Ознака: повлече

Хали Бери се повлече од улогата на трансродов маж

Откако на социјалните медиуми го тврдеше спротивното, славната актерка Хали Бери се извини на Твитер, велејќи дека веќе не размислува да глуми трансродов маж...

Пласидо Доминго го повлече извинувањето за обвиненијата за сексуално вознемирување

Оперскиот пејач Пласидо Доминго ретерира за јавното извинување што го објави деновиве во врска со обвиненијата за сексуално вознемирување и дискриминација, откако изјавата предизвика...

Трамп ја повлече заканата кон иранското наследство

Американскиот претседател Доналд Трамп ја повлече заканата од напади на локации на иранското културно наследство, откако американските музејски институции и организации остро ја осудија...

Црна Гора се повлече од „Евровизија“, Косово чека покана

Организаторите на „Евровизија“ размислуваат во изборот да ги вклучат: Казахстан, Каталонија и Косово, но сѐ уште нема официјална потврда за тоа Иако има уште неколку...

Косово го повлече барањето за прием во Интерпол

Премиерот во оставка на Косово, Рамуш Харадинај, денеска испрати писмо до Собранието на Интерпол во кое се вели дека Приштина ја повлекува својата апликација...

Тинејџерот ја повлече тужбата за сексуално вознемирување против Кевин Спејси

Тинејџерот кој го обвини актерот Кевин Спејси дека сексуално го вознемирувал во 2016 година ја повлече тужбата. Ова значи дека момчето не може во...

Чешкиот премиер предупреди на можни предвремени избори ако неговиот коалиционен партнер...

Чешкиот премиер, Андреј Бабиш, синоќа соопшти дека се можени предвремени избори доколку неговиот коалиционен партнер се повлече, зголемувајќи ги изгледите за уште повеќе политички...