Ознака: повлекува

По САД и НАТО се повлекува од Авганистан?

Шефот на НАТО, Јенс Столтенберг, изјави дека Алијансата ќе одлучи за судбината на својата мисија за обука во Авганистан на следниот состанок на министрите...

Хрватска се повлекува од мисијата во Авганистан?

На состанокот на министрите за одбрана од членките на НАТО, Хрватска доби позитивна оцена за учеството во меѓународните мисии, односно за ангажманот на хрватските...

Британскиот принц Ендрју се повлекува од јавноста

Британскиот принц Ендрју објави дека се повлекува од јавниот живот, пренесува „Ројтерс“. Тој навел дека контроверзиите за неговиот непромислен однос со американскиот финансиер Џефри Епстајн,...

Вон дефинитивно се повлекува

Американската скијачка Линдзи Вон (33) потврди дека по Светското првенство (СП) во Оре, Шведска, ќе ја заврши кариерата. Причина се хроничните повреди на колената...