26.1 C
Skopje
24.8.2019 - 20:38

Ознака: повлекување

САД започнаа да се повлекуваат од Сирија

САД почнаа да ја повлекуваат својата војска од Сирија, изјави денеска портпаролот на Белата куќа Сара Сандерс. Таа појасни дека враќањето дома на американските војници...

Повлекувањето на Меркел ќе ја забави Европа

Евентуалните предвремени избори може да ја остават Германија, главниот политички и економски актер во ЕУ, без цврсто лидерство. Тоа, пак, сигурно ќе ѝ отежне...

Ангела Меркел донесе неочекувана одлука

Германската канцеларка Ангела Меркел соопшти дека нема повторно да се кандидира за претседателка на Христијанско-демократската унија(ЦДУ) на изборниот конгрес на партијата закажан за 8...

Тојота повлекува 2,4 милиони хибридни автомобили

Јапонскиот автомобилски гигант Тојота соопшти денеска дека ќе повлече повеќе од 2,4 милиони хибридни автомобили поради грешка која би можела да предизвика несреќи, по...

Трамп се закани дека САД ќе се повлечат од Светската трговска...

Американскиот претседател Доналд Трамп се закани дека ќе ги повлече САД од Светската трговска организација (СТО) доколку не види подобрување во начинот на работа...

Тесла повлекува 123.000 возила поради грешка

Компанијата Тесла повлекува 123.000 возила од најпродаваниот Модел С поради проблем со управувачкиот механизам, соопшти денеска производителот на овие електрични возила. Повлекувањето на автомобилите, најголемо...