Ознака: повеќе

Најосамената куќа крие повеќе мистерии

Од зомби-апокалипса до фактот дека воопшто не постои, повеќе мистерии се поврзуваат со најосамената куќа на светот. Постојат многу приказни што кружат за една бела...

Денот на победата е повеќе од празник

Автор: Сергеј Баздникин, амбасадор на Руската Федерација во Македонија Утре, на 9 мај, светот ќе ја одбележува 76-годишнината од големата победа над фашизмот. За нашата...

Борба против третиот бран на коронавирусот на повеќе фронтови

Здравствените власти во земјите од регионот, покрај со зголемениот број на заболени лица од ковид-19, се соочуваат и со сѐ поголемите притисоци за олабавување...

Пет измени и на ЕП, можни се состави со повеќе од...

Некои селектори сметаат дека ќе бидат потребни поголеми состави во случај на позитивни тестови во нивниот табор, со оглед на тоа што нема простор...

Пандемијата и спортот равенка со повеќе непознати

„За да ја обликуваме нашата иднина, потребна ни е визија за тоа како ќе изгледа овој нов свет по кризата со коронавирусот, која го...

Едно починато лице а повеќе повредени во сообраќајка меѓу неколку возила

Едно лице е починато во сообраќајна незгода во која учествувале неколку возила во скопско, информираат од министерството за внатрешни работи. Синоќа околу 21,00 часот било...

Премиер-лигата ќе ги покани клубовите и третпат да гласаат за...

Процената е дека моментно 20-те клуба се поделени околу предлогот за враќање на пет измени за време на еден натпревар ФУДБАЛ Англиската фудбалска Премиер-лига е против...

Се бара дадилка повеќе

Наставата од дома и одлуката на Владата за враќање на работните места се причина на пазарот на трудот да има зголемена побарувачка за дадилки....

За мразот на Гренланд повеќе нема спас

Мразот во Гренланд се стопил до точка од која нема враќање, а напорите за забавување на глобалното затоплување нема да го спасат од распаѓање,...

Како до повеќе домашни туристи?

Упатените во туристичката дејност посочуваат дека со субвенции за домашните туристи уште повеќе ќе заживее туризмот, но и дека е неопходно и паралелно вложување...